שלומציון המלכה 7, ת"א 03-5446699
×

לרשותכם שירות התייעצות עם ד''ר רוני אמיד

אנא העלו תמונה בתקריב של השיניים וספרו לנו מה מפריע לכם.

אנו ננסה לייעץ (ללא תשלום) לגבי האפשרויות הטיפוליות העומדות בפניכם.

התייעצות  ONLINE יכולה לסייע בהתאמת הרופא המתאים להתייעצות
הראשונה המלאה במרפאה.

השאירו פרטים ונשוב אליכם

קובץ לא נבחר
Loader Roni Amid
התייעצות ראשונית Onlineחינם
×
×

ד"ר רוני אמיד

בשנת 1990 סיים ד"ר אמיד
את לימודי רפואת השיניים
באוניברסיטת תל אביב ומאז
מנהל מרפאת שיניים בתל
אביב. עיקר פעילות המרפאה
הם טיפולי אסתטיקה

השתלת שיניים

שתל דנטלי הינו תחליף לשורש שן. בדרך כלל יהיה זה גליל צילינדרי המוחדר לתוך קדח שנקדח בעצם הלסת. על גבי השתל ישנם סלילים הנראים דומים להברגה ובין סלילים אלו נבנית עצם טבעית היוצרת אחיזה וקיבוע של השתל הדנטלי אל העצם. חשוב להדגיש כי השתל אינו שן אלא רק התשתית עליה נבנית לאחר מכן כותרת השן או השיניים החסרות.

צפו בסרטון המתאר את השתל המתקדם ביותר בעולם – שתל זירקוניה:

החל משנות ה-90 למאה הקודמת מבוצעים שתלים לשיניים בהצלחה ומאפשרים פתרונות לשיקום חוסרי שיניים החל מחוסר שן בודדת המשוקמת בעזרת כתר על גבי שתל, גשרים המבוצעים על גבי שני שתלים ויותר להשלמת חוסר של מספר שיניים ויותר ועד לשיקום לסת שלמה בעזרת כתרים המבוצעים על תשתית של 8-10 שתלים. גם במקרים בהם תנאי העצם או המצב הכלכלי אינם מאפשרים שיקום קבוע על גבי שתלים ניתן להעזר בשתלים לאחיזת תותבת ולהעלות את הבטחון העצמי בדיבור ובתפקוד ראוי לאורך השנים.

לתיאום פגישת ייעוץ, אנא מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

מתי נשתמש בשתלים?

למעשה בכל מקרה של איבוד שיניים אם כתוצאה מעששת אשר גרמה להרס כותרת השן חבלה בעקבותיה ישנו שבר או סדק בשן בודדת או במספר שיניים, מחלת חניכיים הגורמת לאיבוד העצם האוחזת בשורשי השיניים ובעקבות כך איבוד אחיזת השיניים בעצם הלסת, חוסר שיניים מולד או שילוב של כישלון בטיפול שורש, הרס כותרת ואיבוד עצם ניכר סביב שן אשר יחד מונעים שיקום השן הטבעית והפתרון הבטוח יותר לטווח הארוך הוא החלפת שן זו בשתל.

השתלת שיניים במרפאה לאחר טיפול

מה קורה באזור מחוסר שיניים אם לא מבצעים שתלים?

שיניים שומרות לנו על גובה העצם ובמידה ונשארים ללא שיניים באזור מסוים לאט לאט נספגת העצם באזור. ללא עצם נוצר שקע בלסת העלול להוות הפרעה אסתטית ועלול למנוע אפשרות לבצוע שתלים בעתיד. שיניים מצידי האזור מחוסר השיניים עלולות לקבל הטיה לכיוון האזור מחוסר השיניים ועלולות להפריע לשיקום עתידי של האזור. השיניים בלסת הנגדית צומחות ומתארכות בקצב איטי מכיוון שאין מולן שיניים, האמורות לעצור את בקיעת השיניים הנגדיות.

איזה סוגי שתלים דנטליים קיימים?

רוב השתלים הדנטלים בהם נעשה שימוש בשנים האחרונות הינם שתלים צילינדרים, כלומר גוף גלילי המוחדר אל עצם הלסת. ישנם שתלים אשר אינם מוחדרים אל העצם אלא "רוכבים על עצם הלסת" ומקובעים על הלסת בעזרת ברגים צידיים . שתלים אלו מיוצרים בהתאמה אישית אל עצם הלסת של המטופל. שתלים אלו נקראים סאס-פריאופטליים.

סוג נוסף של שתלים למקרים בהם עצם הלסת העליונה אינה מאפשרת ביצוע שתלים מחוברים אל עצם הזיגומה ונקראים שתלים זיגומטיים.

השתלים הצילינדרים מיוצרים באורכים שונים ובמספר קטרים ונדרש תכנון מדויק בהתאם לתנאי העצם באזור ההשתלה על מנת להתאים את השתל באורך ובקוטר המתאים לתנאי העצם במקום ההשתלה.

עד לפני מספר שנים כל השתלים היו מטיטניום אך בשנים האחרונות נכנסו לשוק רפואת השיניים שתלים העשויים מזירקוניה. יתרונות שתלי הזירקוניה הם קודם כל התרומה ליצירת תוצאה אסתטית מכיוון שצבע הזירקוניה הוא לבן לעומת הצבע המתכתי בשתלי הטיטניום.

אם ישנו חשש בשתלי הטיטניום מחשיפה של שולי השתל בעקבות נסיגת חניכיים ןבצביעת צוואר מתכתי הרי סכנה זו אינה קיימת בשתל הזירקוניה.

במקרים בהם כמות העצם בחזית השתל נמוכה וישנה סכנה להשתקפות מתכת השתל דרך החניכיים, גם סכנה זו אינה קיימת בשתלי הזירקוניה.

הזירקוניה הינו חומר שאינו מגרה דלקת חניכיים, אינו גורם לאלרגיות ומקטין האפשרות לספיחת חיידקים כך שבחוסר קדמי בפה נעדיף להשתמש בשתל הזירקוניה על מנת שלא תיווצר הפרעה אסתטית בעתיד, ואילו באזורים שאינם נחשפים בחיוך ניתן לעשות שימוש בשתל הקונבנציונלי העשוי מטיטניום.

יתרונות השתלים הדנטליים:

בכל מקרה של חוסר שיניים השתלים מאפשרים לנו להוסיף "עוד עמודים" נוספים היכולים לשאת בעומס כוחות הלעיסה. ללא תוספת השתלים יתחלקו אותם כוחות לעיסה על פחות שיניים כלומר על כל שן הנותרת בפה יהיה עומס רב יותר. השתלים תורמים להפחתת עומס הלעיסה על השיניים הקיימות בפה.

שתלים דנטלים מונעים הצורך ב "השחזת שיניים" בפה לצורך אחיזת גשר במקרים של חוסר חלקי בשיניים.

אך לפני מספר לא רב של שנים נאלצנו "להקריב" שיניים בריאות ולבנות יחידות של כתרים מחוברים בגשר לצורך השלמת חוסר שיניים. גשר עלול לגרום לעומס רב על השיניים הטוחנות וקיימת סכנה לשברים או סדקים בשיניים אלו. קשה לנקות מתחת לגשר, קשה ליצור מראה אסתטי על גשר וקיימת סכנה לנסיגת עצם וחניכיים באזור מחוסר השיניים בגשר כך שבעתיד עלול להיווצר מרווח תחתיו יכלאו שאריות מזון וחיידקים. בניגוד לשיקום על שיניים טבעיות, מכיוון שאין בשתלים ובשיקום על השתלים סכנה לעששת, ניתן להדביק כתרים עם דבק זמני ולהסירם בעת הצורך או לחילופין להבריג את הכתרים אל השתלים ולהסירם לצרכי תחזוקה או תיקונים.

הדמיה להשתלת שן

לתיאום פגישת ייעוץ, אנא מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

תהליך השתלת שיניים במרפאתנו:

במרפאתנו מבוצעים השתלים ע"י מומחים מתחומי שתי ההתמחויות שעברו הכשרה מקיפה   ומיומנים  בטיפול בחניכיים ובעצם הלסת, אלו הם המומחים לחניכיים ומומחים לכירורגיית פה ולסתות.

לאחר בדיקה קלינית של האזור המיועד להשתלה ובדיקה רנטגנית של האזור כפי שנראה בצילומים היעודיים יוחלט על המסלול המתאים להשתלה כאשר יתכנו מספר מסלולים בהתאם לתנאים באזור ההשתלה. אם נדרשות עקירות מבוצעת הערכת התנאים והדלקת באזור האם ניתן לבצע עקירה יחד עם השתלה מידית באתר העקירות או שיש צורך לעקור, להמתין להחלמת הדלקת ורק בשלב מאוחר יותר לבצע השתלה.

במקרים מסוימים אם תנאי העצם אינם מאפשרים יש צורך בעיבוי רכס העצם טרום או במהלך ההשתלה.

לאחר ההשתלה יש צורך בהמתנה של מספר חדשים לצורך בניית רקמת עצם סביב השתל, תהליך זה אורך כ 3-6 חדשים ולאחריו ניתן לבנות שיקום על גבי השתלים.

במרפאתנו נהוג לבצע השתלות בהתאם לתכנון ממוחשב מדויק של מיקום השתלים. לצורך התכנון יבוצע צילום CT ונלקחות מידות של הלסתות. לאחר תכנון מיקום השתלים על גבי המחשב בהתאם למקום הרצוי של השיקום מבוצעת תבנית מנחה וזו משמשת את המשתיל בזמן ההשתלה למקם את השתל במקום המדויק. לאחר ביצוע השתלים ובנית העצם מבוצע שיקום מעבר שתפקידו לאפשר תפקוד חלקי עם השתלים ולעזור בבניית עצם בנוסף לעצם הראשונית שנבנתה. לאחר מספר חודשים מבוצע השיקום הקבוע בהתאם לתכנון.

ההחלמה מהשתלה

קליטת השתל תלויה במספר גורמים:

-מיומנות רבה של המומחים לכירורגית פה ולסתות ולחניכיים המבצעים במרפאתנו את ההשתלות, אלו משתמשים במכשור המתקדם והמקצועי ביותר מסוגו

-תנאים אופטימליים וסטריליות מוחלטת טרום הניתוח וכמובן בזמן הניתוח.

-שימוש בתכנון ממוחשב ותבנית למיקום הנכון ביותר של השתלים בפה.

-שימוש בשתלים האיכותיים ביותר מהחברות המובילות לצורך קבלת אחוזי קליטת שתלים בהצלחה גבוהים מאד.

-הקפדה על תנאים ללא דלקת באזור ההשתלה בעזרת השינניות המיומנות במרפאתנו, טיפולי שיננית לפני ההשתלה מונעות דלקת באזור ההשתלה כמו גם מניעת דלקות לאחר ההשתלה העלולות לפגום בריפוי או לסכן את תוצאות ההשתלה לאחר הטיפול.

-שיקום מדויק, קפדני ואיכותי בעזרת הרופאים המנוסים והטכנאים הטובים והמיומנים ביותר יבטיח את שמירת הכתרים הנבנים על גבי השתלים לשנים רבות.

מהם אחוזי ההצלחה בשתלים דנטליים:

אחוזי ההצלחה של שתלים דנטליים הינם גבוהים ביותר (90-95%) העצם בלסת העליונה הינה פחות צפופה מזו התחתונה ולכן אחוזי ההצלחה בלסת זו מעט נמוכים מהתחתונה. ירידה נוספת באחוזי ההצלחה קיימת אצל מעשנים, ברוב המקרים כישלון של שתל הינו אי אחיזתו בעצם הלסת כתוצאה מחוסר בניה של עצם סביב סלילי השתל, יתכן גם כישלון עקב שבר של השתל או כישלון מאוחר יותר כתוצאה ממחלת חניכיים ואיבוד עצם כתוצאה משילוב של מחלת חניכיים ותחזוקה לא נאותה. למטופלנו גם שיקום על גבי שתלים אנו ממליצים על ביקורים תכופים אצל שיננית בתדירות של לפחות אחת לשלושה חדשים.

לתיאום פגישת ייעוץ אנא מלא פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  • מטופל מחייך לאחר השתלת שיניים במרפאה