מרמורק 14, תל אביב יפו 03-5446699
×

לרשותכם שירות התייעצות עם ד''ר רוני אמיד

אנא העלו תמונה בתקריב של השיניים וספרו לנו מה מפריע לכם.

אנו ננסה לייעץ (ללא תשלום) לגבי האפשרויות הטיפוליות העומדות בפניכם.

התייעצות  ONLINE יכולה לסייע בהתאמת הרופא המתאים להתייעצות
הראשונה המלאה במרפאה.

השאירו פרטים ונשוב אליכם

  קובץ לא נבחר
  התייעצות ראשונית Onlineחינם
  ×
  ×

  ד"ר רוני אמיד

  בשנת 1990 סיים ד"ר אמיד
  את לימודי רפואת השיניים
  באוניברסיטת תל אביב ומאז
  מנהל מרפאת שיניים בתל
  אביב. עיקר פעילות המרפאה
  הם טיפולי אסתטיקה

  השתלת שיניים

  שתל דנטלי הינו תחליף לשורש שן. בדרך כלל יהיה זה גליל צילינדרי המוחדר לתוך קדח שנקדח בעצם הלסת. על גבי השתל ישנם סלילים הנראים דומים להברגה ובין סלילים אלו נבנית עצם טבעית היוצרת אחיזה וקיבוע של השתל הדנטלי אל העצם. חשוב להדגיש כי השתל אינו שן אלא רק התשתית עליה נבנית לאחר מכן כותרת השן או השיניים החסרות.

  צפו בסרטון המתאר את השתל המתקדם ביותר בעולם – שתל זירקוניה:

  החל משנות ה-90 למאה הקודמת מבוצעים שתלים לשיניים בהצלחה ומאפשרים פתרונות לשיקום חוסרי שיניים החל מחוסר שן בודדת המשוקמת בעזרת כתר על גבי שתל, גשרים המבוצעים על גבי שני שתלים ויותר להשלמת חוסר של מספר שיניים ויותר ועד לשיקום לסת שלמה בעזרת כתרים המבוצעים על תשתית של 8-10 שתלים. גם במקרים בהם תנאי העצם או המצב הכלכלי אינם מאפשרים שיקום קבוע על גבי שתלים ניתן להעזר בשתלים לאחיזת תותבת ולהעלות את הבטחון העצמי בדיבור ובתפקוד ראוי לאורך השנים.

  לתיאום פגישת ייעוץ, אנא מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  מתי נשתמש בשתלים לשיניים?

  למעשה בכל מקרה של איבוד שיניים אם כתוצאה מעששת אשר גרמה להרס כותרת השן חבלה בעקבותיה ישנו שבר או סדק בשן בודדת או במספר שיניים, מחלת חניכיים הגורמת לאיבוד העצם האוחזת בשורשי השיניים ובעקבות כך איבוד אחיזת השיניים בעצם הלסת, חוסר שיניים מולד או שילוב של כישלון בטיפול שורש, הרס כותרת ואיבוד עצם ניכר סביב שן אשר יחד מונעים שיקום השן הטבעית והפתרון הבטוח יותר לטווח הארוך הוא החלפת שן זו בשתל.

  השתלת שיניים במרפאה לאחר טיפול

  מה קורה באזור מחוסר שיניים במידה ולא מבצעים שתלים?

  שיניים שומרות לנו על גובה העצם ובמידה ונשארים ללא שיניים באזור מסוים לאט לאט נספגת העצם באזור. ללא עצם נוצר שקע בלסת העלול להוות הפרעה אסתטית ועלול למנוע אפשרות לבצוע שתלים בעתיד. שיניים מצידי האזור מחוסר השיניים עלולות לקבל הטיה לכיוון האזור מחוסר השיניים ועלולות להפריע לשיקום עתידי של האזור. השיניים בלסת הנגדית צומחות ומתארכות בקצב איטי מכיוון שאין מולן שיניים, האמורות לעצור את בקיעת השיניים הנגדיות.

  הדמיה להשתלת שן

  לתיאום פגישת ייעוץ, אנא מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  תהליך השתלת שיניים במרפאתנו:

  במרפאתנו מבוצעים השתלים ע"י מומחים מתחומי שתי ההתמחויות שעברו הכשרה מקיפה   ומיומנים  בטיפול בחניכיים ובעצם הלסת, אלו הם המומחים לחניכיים ומומחים לכירורגיית פה ולסתות.

  לאחר בדיקה קלינית של האזור המיועד להשתלה ובדיקה רנטגנית של האזור כפי שנראה בצילומים היעודיים יוחלט על המסלול המתאים להשתלה כאשר יתכנו מספר מסלולים בהתאם לתנאים באזור ההשתלה. אם נדרשות עקירות מבוצעת הערכת התנאים והדלקת באזור האם ניתן לבצע עקירה יחד עם השתלה מידית באתר העקירות או שיש צורך לעקור, להמתין להחלמת הדלקת ורק בשלב מאוחר יותר לבצע השתלה.

  במקרים מסוימים אם תנאי העצם אינם מאפשרים יש צורך בעיבוי רכס העצם טרום או במהלך ההשתלה.

  לאחר ההשתלה יש צורך בהמתנה של מספר חדשים לצורך בניית רקמת עצם סביב השתל, תהליך זה אורך כ 3-6 חדשים ולאחריו ניתן לבנות שיקום על גבי השתלים.

  במרפאתנו נהוג לבצע השתלות בהתאם לתכנון ממוחשב מדויק של מיקום השתלים. לצורך התכנון יבוצע צילום CT ונלקחות מידות של הלסתות. לאחר תכנון מיקום השתלים על גבי המחשב בהתאם למקום הרצוי של השיקום מבוצעת תבנית מנחה וזו משמשת את המשתיל בזמן ההשתלה למקם את השתל במקום המדויק. לאחר ביצוע השתלים ובנית העצם מבוצע שיקום מעבר שתפקידו לאפשר תפקוד חלקי עם השתלים ולעזור בבניית עצם בנוסף לעצם הראשונית שנבנתה. לאחר מספר חודשים מבוצע השיקום הקבוע בהתאם לתכנון.

  ההחלמה מהשתלה

  קליטת השתל תלויה במספר גורמים:

  -מיומנות רבה של המומחים לכירורגית פה ולסתות ולחניכיים המבצעים במרפאתנו את ההשתלות, אלו משתמשים במכשור המתקדם והמקצועי ביותר מסוגו

  -תנאים אופטימליים וסטריליות מוחלטת טרום הניתוח וכמובן בזמן הניתוח.

  -שימוש בתכנון ממוחשב ותבנית למיקום הנכון ביותר של השתלים בפה.

  -שימוש בשתלים האיכותיים ביותר מהחברות המובילות לצורך קבלת אחוזי קליטת שתלים בהצלחה גבוהים מאד.

  -הקפדה על תנאים ללא דלקת באזור ההשתלה בעזרת השינניות המיומנות במרפאתנו, טיפולי שיננית לפני ההשתלה מונעות דלקת באזור ההשתלה כמו גם מניעת דלקות לאחר ההשתלה העלולות לפגום בריפוי או לסכן את תוצאות ההשתלה לאחר הטיפול.

  -שיקום מדויק, קפדני ואיכותי בעזרת הרופאים המנוסים והטכנאים הטובים והמיומנים ביותר יבטיח את שמירת הכתרים הנבנים על גבי השתלים לשנים רבות.

  מהם אחוזי ההצלחה בשתלים דנטליים:

  אחוזי ההצלחה של שתלים דנטליים הינם גבוהים ביותר (90-95%) העצם בלסת העליונה הינה פחות צפופה מזו התחתונה ולכן אחוזי ההצלחה בלסת זו מעט נמוכים מהתחתונה. ירידה נוספת באחוזי ההצלחה קיימת אצל מעשנים, ברוב המקרים כישלון של שתל הינו אי אחיזתו בעצם הלסת כתוצאה מחוסר בניה של עצם סביב סלילי השתל, יתכן גם כישלון עקב שבר של השתל או כישלון מאוחר יותר כתוצאה ממחלת חניכיים ואיבוד עצם כתוצאה משילוב של מחלת חניכיים ותחזוקה לא נאותה. למטופלנו גם שיקום על גבי שתלים אנו ממליצים על ביקורים תכופים אצל שיננית בתדירות של לפחות אחת לשלושה חדשים.

  לתיאום פגישת ייעוץ אנא מלא פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  מאמר מיוחד בנושא: השתלת שיניים – כל מה שצריך לדעת לחצו כאן!

  • מטופל מחייך לאחר השתלת שיניים במרפאה