מרפאת שיניים דוקטור רוני אמיד

למידע נוסף וקביעת תורים

השאירו פרטים ונשמח לעמוד
לשירותכם בהקדם!

  חייגו אלינו צור קשר ווטסאפ

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

  תשובות לשאלות הגושלים:

  יש אנשים שצמד המילים "רופא שיניים" מעורר אצלם צמרמורת עדינה בקו העורף, יש כאלו שהצמרמורת שלהם נובעת מחרדה אמיתית. כזו שלא מאפשרת להם לעבור טיפול שיניים בשלום. הם זונחים את הטיפולים ומתרחקים צעדים רבים מהחיוך המושלם.

  למעשה כ-6% מהאוכלוסיה סובלים מחרדות דנטליות ברמות שונות. חלקם יכולים להתמודד איתן באמצעות פתרונות כמו גז צחוק או הרדמה חלקית. אחרים זקוקים לפתרון מהותי יותר – טיפול שיניים בהרדמה כללית נותן מענה חשוב לכך.

  קיבצנו עבורכם כמה מהשאלות הנפוצות בנושא זה ודאגנו לספק את התשובות:

  מהם טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

  טיפולים בהרדמה מלאה מתבצעים אך ורק אצל רופא המומחה בהרדמה והשירות ניתן אך ורק במרפאות שקיבלו אישור מטעם משרד הבריאות לבצע זאת. הטיפולים מתבצעים בחדר טיפולים הדומה לחדר ניתוח בבית החולים והמטופל מורדם לחלוטין, כך שאינו מרגיש את מהלך הטיפול ואינו רואה מה נעשה במהלכו.

  אילו טיפולים מבוצעים בהרדמה כללית?

  הרדמה כללית היא פתרון למגוון רחב של טיפולי שיניים אצל רופא שיניים. הרופא יחליט על טיפולי שיניים בהרדמה כללית בהתאם לרמת החרדה של המטופל, למורכבות הטיפול ולמצב הבריאותי.

  מהם הטיפולים שמבוצעים כיום בהרדמה כללית?

  • השתלות שיניים – השתלות יכולות לכלול גם תהליכים כמו הרמת סינוסים והשתלות עצם.
  • הכנות להשתלת שיניים – כאמור ניתוחים כמו הרמת סינוסים והשתלות עצם שמלווים את תהליך שיקום הפה והשתלת שיניים חדשות.
  • ניתוחי חניכיים – ניתוחים שונים הקשורים לשיקום החניכיים – לדוגמה טיפול בנסיגת חניכיים באמצעות השתלת רקמות.
  • השחזות שיניים ובניית כתרים – הכנה לקראת וביצוע התקנת כתרים.
  • עקירות, טיפולי שורש ואף סתימות – במצבים בהם החרדה הדנטלית לא מאפשרת טיפול בהרדמה חלקית.

  כיצד מבוצעת הרדמה כללית במהלך טיפול שיניים?

  בטיפול שיניים בהרדמה כללית נוכחים צוות גם רופא מרדים שמנתר ודואג במהלך ההרדמה והטיפול ורופא השיניים המטפל.

  הטיפול מבוצע באמצעות חומרי הרדמה המוזרמים לגוף דרך הוריד או באמצעות תחמוצת חנקן, בדומה לניתוחים בתחומים כירורגיים אחרים כגון: ניתוח קטרקט

  כמה זמן אורך הטיפול?

  ההרדמה יכולה להימשך בין שעה ועד ל-12 שעות בניתוחים מורכבים מאד, אך אלו נדירים. לרוב יתעורר המטופל לאחר שעות אחדות ואף ישוחרר באותו יום הביתה, בהתאם למצבו. משך הטיפול תלוי במורכבות המצב. הטיפול יתחיל בבדיקות מקיפות של רופא השיניים שנערכות טרם הטיפול עצמו וכוללות צילומי פה והערכות מצב.

  במהלך הטיפול עצמו יכולים להתקיים תהליכים רבים, מעקירות ועד לטיפולי שורש – טיפולים הנחשבים לפחות חריפים או טיפולים מהותיים כמו ניתוחי חניכיים, השתלות, הרמות סינוסים, השתחות עצם ושחזורי פה. כל תוכנית טיפול יכולה לקחת בין שעה קלה לכמה שעות.

  מהו קהל היעד של טיפולי שיניים בהרדמה כללית?

  כאמור, חלק נכבד מהאוכלוסייה סובל מחרדות דנטליות שלא מאפשרות טיפול סטנדרטי בהרדמה חלקית. אלו חלק מהקהלים שיכולים לעבור הרדמה כללית כדי לשקם את חלל הפה והלסת:

  • אנשים הסובלים מחרדה דנטלית ברמה שאינה מאפשרת טיפול רגיל.
  • ילדים ובני נוער שאינם יכולים להתמודד עם טיפולי השיניים
  • אנשים עם רגישויות לחומרי הרדמה מסוימים בהם משתמשים בהרדמה חלקית.
  • אנשים בעלי מוגבלות פיזית או בעיה נפשית קשה.
  • אנשים בעלי רגישות חמורה לכאב.

  האם ניתן לשקם את הפה כולו וליהנות מחיוך מושלם באמצעות טיפול בהרדמה כללית?

  ישנם אנשים שזנחו את הביקור אצל רופא השיניים לאורך שנים, בעיקר בגלל חרדה. אלו סובלים ממגוון רחב של בעיות שכדי לטפל בהן יש צורך בתוכנית טיפולים מהותית. אפשר לבצע שיקום פה באמצעות ניתוח בהרדמה כללית וטיפול שיכלול את כל השלבים – מסתימות ועקירות דרך טיפול בחניכיים, הרמת סינוס והכנה לקראת השתלת שיניים. כמו גם הרכבה של שיניים זמניות. שיקום זה יכול בסופו של דבר ליצור חיים חדשים ולאפשר לאותם מטופלים להנות מהחיוך המושלם.

  ד"ר רוני אמיד יוצר כבר לא מעט שנים חיוכים מושלמים לעשרות ומאות מטופלים, ביניהם כאלו שסובלים מחרדות דנטליות. באמצעות טיפולי שיניים בהרדמה כללית אנחנו יכולים לספק גם להם את ההזדמנות להנות מהחיוך הכי יפה שיש.

  מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם