מרפאת שיניים דוקטור רוני אמיד

למידע נוסף וקביעת תורים

השאירו פרטים ונשמח לעמוד
לשירותכם בהקדם!

  חייגו אלינו צור קשר ווטסאפ

  עקרונות אסתטיים

  עקרונות אסתטיים לחיוך מושלם

  חיוך הוא הדבר הכי אישי שיש. משום כך אנו מאמינים בהתייעצות מקדימה איתך, טרם כל טיפול. בתהליך הזה, אתה תספר על ההעדפות האישיות שלך, ואנחנו נתרום את הידע המדעי, הנסיון המוכח והמיומנות שלנו.

  01

  חיוך מקביל לקו עיניים

  דמיינו קו מאוזן המחבר בין זוויות העיניים. החיוך צריך להיות מקביל אליו. זהו הבסיס לחיוך נעים ואסתטי.

  02

  חיוך סימטרי

  דמיינו קו אורכי העובר בין מרכז המצח, דרך האף ועד מרכז הסנטר. זהו ציר הסימטריה של הפנים. בחיוך אסתטי יש חשיבות רבה לסימטריה. אבל גם אם לא מתאפשרת סימטריה מושלמת, אנחנו יודעים כיצד ליצור אשליה של סימטריה. ניתן "ליצור" סימטריה בין שתי השיניים הקדמיות המרכזיות ובין שאר השיניים הקרובות לקו האמצע. (ה"טריק" הוא שככל שמתרחקים מקו האמצע, חוסר הסימטריה פחות מורגש).

  03

  קו חיוך קשתי

  מרכיב מרכזי של החיוך הוא קו החיוך. זהו הקו הדמיוני המחבר בין משטחי הלעיסה של השיניים העליונות, הקו שמשרטטים קצות השיניים העליונות. קו חיוך קשתי נראה צעיר יותר ומדגיש נעורים. בחיוך מושלם הקו הדמיוני הזה עוקב אחר הקשת הנוצרת על ידי השפה התחתונה. קו חיוך שטוח יוצר מראה מבוגר ושחוק. אצל נשים, לרב, קו החיוך קשתי יותר מאשר אצל גברים, ועוקב אחר קו השפה התחתונה.

  04

  קו חניכיים מקביל לשפה העליונה

  קו החניכיים מחבר בין הנקודות הגבוהות של החניכיים מסביב לשיניים העליונות. בצורה האידיאלית, קו זה עוקב אחרי קו השפה העליונה, חושף במידה מועטה את החניכיים, ומציג בצורה אופטימלית את השיניים.

  05

  עומק החיוך: עד השיניים אחוריות

  חיוך עמוק מאפשר חשיפה אידיאלית של השיניים, מהקדמיות עד האחוריות. בחיוך צר השיניים האחוריות ניצבות בצל, והשיניים הקדמיות נראות כמו עומדות לבדן.

  06

  אמברוזורות: הפרטים הקטנים של החיוך הגדול

  אמברוזורות הן החללים המשולשים הקטנים בין קצוות השיניים. צורתן חשובה לרושם שמותיר החיוך. בלעדיהן השיניים נראות כמו קלידי פסנתר.הן צריכות להיות מזעריות בין שתי השיניים הקדמיות ורחבות יותר ככל שמתקדמים לעבר השיניים האחוריות.

  07

  יחס הזהב

  יחס הזהב הוא יחס מספרי חשוב בתחומים שונים של אסתטיקה, אמנות ועיצוב. יחס זה, ידוע גם בתורת האסתטיקה של החיוך, כיחס בין רוחביהן של שש השיניים הקדמיות. אין זה כלל ברזל, אולם הוא יכול לשמש נקודת מוצא טובה לעיצוב החיוך. לפי כלל זה, היחס הנכון בין רוחב השיניים הוא 1.6:1:0.6.

  08

  פרופורציות נכונות לכל שן

  לחיוך מושלם חשובות פרופורציות נכונות בין האורך והרוחב של כל שן ושן. לכל שן פרופורציות מתאימות משלה. לדוגמא: היחס האידיאלי המומלץ בשן המרכזית הוא 1:0.7 בין האורך לרוחב.