מרפאת שיניים דוקטור רוני אמיד

למידע נוסף וקביעת תורים

השאירו פרטים ונשמח לעמוד
לשירותכם בהקדם!

  חייגו אלינו צור קשר ווטסאפ

  הסרת אבנית

  הסרת אבנית

  לרשותכם הטבה מיוחדת: 4 טיפולי הסרת אבנית ב-1250 ש"ח בלבד

  מהי אבן שן? מתי מומלץ לבקר אצל השיננית ולבצע ניקוי והסרת אבנית? מהו משך הטיפול ואילו מחלות אפשר למנוע בעזרת טיפול נכון ובזמן. הסרת אבנית מהשיניים – כל מה שרציתם לדעת!

  לימדו אותנו שכדי לשמור על בריאות השיניים עלינו לצחצח אותן לפחות פעמיים ביום, בוקר וערב, אבל לא לימדו אותנו שזה לא באמת מספיק!

  על מנת לשמור על בריאות השיניים שלנו ועל האסתטיקה שלהן, החשובה לא פחות, חשוב להקפיד על ניקוי יסודי יותר, הכולל ביקור אצל השיננית אחת לחצי שנה וניקוי השכבה הקשה של האבנית המצטברת על השיניים ולא ניתנת להסרה באמצעות צחצוח שיניים בלבד.

  איך נוצרת אבנית בשיניים?

  שאריות מזון, פסולת וחיידקים ורמת PH ברוק שלנו, נוטים להתאגד יחד ולייצר אבנית הפוגעת במראה האסתטי של השיניים ומגבירה את הסיכון להופעת מחלות חניכיים מורכבות.

  כיצד ניתן למנוע אבנית בשיניים?

  שמירה על היגיינת פה, החלפת מברשת השיניים בכל שלושה עד ארבעה חודשים, צחצוח נכון בתוספת שימוש בתכשירים מתאימים, חוט דנטאלי ושטיפת פה עד לסילוק מושלם של חיידקים ושאריות המזון, בשילוב הגעה תקופתית לשיננית, יסייעו במניעה של נזקים לטווח ארוך.

  מהו טיפול הסרת אבנית ולמי הוא מתאים?

  הסרת אבנית מהשיניים

  הטיפול הסרת אבנית מתאים ומומלץ לכולם, כולל ילדים ונשים בהריון, וגם עבור מי ששיניו בריאות.

  לרוב יתבצע הטיפול על-ידי שיננית אשר תעשה שימוש מקצועי במכשור ידני או חשמלי להסרת רובד החיידקים שהצטברו או שהפכו מרובד לשכבה קשה בין השיניים לחניכיים. משך הטיפול פשוט וקצר יחסית, לרוב אינו מצריך הרדמה ואינו כואב, ישנם מטופלים המעידים על רגישות מסוימת בפה החולפת זמן קצר לאחר סיום הטיפול. במידה וקיימת רגישות מיוחדת בזמן הטיפול, בשל דלקת חניכיים פעילה, חשיפת שרשים בעקבות נסיגת חניכיים או חרדה עמוקה, ניתן לבקש אלחוש מקומי שיסייע לכל אחד ואחת לצלוח את הניקוי ההכרחי, בגבורה.

  טיפול תקופתי ומניעתי אצל השיננית, המהווה חלק בלתי נפרד מצוות מרפאת השיניים של ד"ר רוני אמיד, יסייע לכם בשמירה על היגיינת הפה לאורך זמן ובכך עשוי לחסוך לכם את הצורך בטיפולי שיניים מורכבים יותר בהמשך. ניתן לאבחן בקלות דלקת חניכיים ע"י נפיחות החניכיים המלווה בדימומים, טעם רע, ריח רע ולעיתים הפרשות מהחניכיים, בעקבות דלקת החניכיים עלולה להתקדם מחלת החניכיים המלווה באיבוד העצם סביב השיניים.

  הסרת אבנית והפלאק ע"י שיננית הינה הטיפול התחזוקתי היעיל והטוב ביותר למניעת ועצירת דלקת החניכיים.

  תדירות הביקור אצל השיננית תלויה במספר גורמים:

  גיל המטופל – בגילאים צעירים נפוצה יותר העששת ואילו בגילאי ה-25 ואילך ישנה נטייה לעליה בבעיות חניכיים.

  נטייה גנטית לבעיות חניכיים – מחלת חניכיים במקרים רבים הינה תורשתית ולכן למי שקיימת בעיית חניכיים במשפחתו מומלצת תדירות גבוהה יותר של ביקור אצל שיננית.

  שתלים דנטליים – שתלים עדינים בהרבה משיניים טבעיות ולכן מומלץ להגיע לאחר שיקום בעזרת שתלים לשיננית בתדירות של כל 3 חודשים.

  צביעה חיצונית – צובענים שונים צובעים חיצונית את השיניים בתדירות שונה אצל אנשים שונים, הסרת הצביעה הינה קלה ופשוטה בידי השיננית בעזרת מכשור ייעודי בהתאם לקצב הצטברות הצביעה.

  קצב הצטברות אבנית – קצב הצטברות האבנית שונה מאדם לאדם ולאילו המייצרים אבנית בקצב גבוה מומלצת תדירות גבוהה של ביקורים אצל שיננית.

  מכשור על גבי השיניים – מכשור כדוגמת קיבוע קבוע מקשה על הצחצוח והתחזוקה העצמית ולכן בתהליך טיפול יישור שיניים ולאחריו כל עוד קיים מכשור או קיבוע בפה מומלץ להגיע בתדירות גבוהה לטיפול שיננית.

  לקביעת תור הסרת אבנית לשיננית ו/או תיאום פגישת ייעוץ, אנא מלאו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

  מאמרים בנושא שיכולים לעניין אתכם