מרפאת שיניים דוקטור רוני אמיד

למידע נוסף וקביעת תורים

השאירו פרטים ונשמח לעמוד
לשירותכם בהקדם!

  חייגו אלינו צור קשר ווטסאפ

  טיפול חניכיים

  טיפול חניכיים

  מומחה לחניכיים (פריודונטיה) – בונים על חיוך בריא ויפה

  החניכיים הן המסגרת שמסביב לשיניים, הרקמה הרכה והעצם האוחזת בשן. בריאותן חיונית לחיוך בריא ויפה. צבען והאופן בו השיניים בוקעות מהן הם מרכיבים חשובים באסתטיקה של החיוך. לכן, אבחון נכון של הפגמים האסתטיים כגון: חניכיים מדממות, נפוחות או בעלות רגישות מסוימת, מתחיל בחניכיים עצמן ובטיפול בהן. בנוסף בריאות החניכיים משפיעה גם על בריאות השיניים וגם על יופיו של החיוך, מומלץ ביותר טיפול שיננית במהלך כל טרימסטר בהריון.

  במרפאת ד"ר רוני אמיד, בעזרת ד"ר מיכל הלפרין מומחית לחניכיים (פריודונטיה) המתמקצעת בתחום האסתטיקה הדנטלית ניתן לקבל פתרונות לבעיות האסתטיות הנפוצות בחניכיים כגון: נסיגת חניכיים, חשיפת יתר של חניכיים, חוסר סימטריה מקומית ועוד.

  בדומה לכל הטיפולים הניתנים במרפאה, גם במסגרת רפואת חניכיים, תוכלו ליהנות משילוב אסכולות, ד"ר רוני אמיד מבכירי הרופאים בתחום האסתטיקה הדנטלית בשיתוף עם ד"ר מיכל הלפרין מומחית לחניכיים בעלת אוריינטציה לאסתטיקה דנטלית.

  השאירו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם בהקדם!

   טיפולי חניכיים

   טיפולים לאסתטיקת חניכיים המבוצעים במרפאה

   חשיפת יתר של החניכיים

   כאשר אנו מחייכים, אנו חושפים כ-2 מ"מ מהחניכיים. במקרים בהם קיימת חשיפת יתר הנראית בחיוך, ניתן לצמצם את שטח החניכיים בחיוך הנחשף באמצעות פעולה כירורגית של הארכת כותרות השיניים. פעולה זו תחשוף יותר מהשיניים ופחות מהחניכיים ותיצור הרמוניה בחיוך שלכם.

   חוסר סימטריה מקומית בחניכיים

   במקרים בהם שורשי השיניים חשופים במידה שונה באזורים השונים בפה, ניתן לבצע טיפול הכולל השתלת חניכיים במקומות בהם קיימת "חשיפת יתר" על מנת ליצור כיסוי אופטימלי לשורשי השן. כמו כן, ניתן לייצר על גבי השורש סתימה מחומר בצבע ורדרד הזהה לצבע החניכיים המקורי ובאמצעות זאת  ליצור פתרון אסתטי כמו גם למנוע כאב ותחושת חוסר נעימות.

   נסיגת חניכיים נרחבת

   במקרים בהם מופיעים מרווחים כהים בין השיניים כתוצאה מאובדן משולש החניכיים שבין השיניים או בין השתלים, באמצעות רפואת חניכיים מתקדמת ניתן ליצור אותו מחדש ע"י פעולות שונות או באמצעות כיסוי השיניים בציפוי חרסינה הסוגר את המרווחים בין השיניים – ולהשיג בכך מראה אסתטי וצעיר יותר.

   חניכיים מוכתמות

   מסתימות כסופות וכתרים על בסיס מתכת עלולים לחלחל חומרים כהים, להכתים את החניכיים או ליצור הילה שחורה בחניכיים סביב הכתר. הפתרון כולל החלפת כתרים ישנים בכתרים מחומרים ידידותיים לחלל הפה שאינם על בסיס מתכת, והחלפת סתימות אפורות או כסופות בסתימות לבנות או בשחזורי חרסינה המיוצרים גם הם ללא מתכות. כתרים ללא מתכת ידידותיים יותר לחניכיים, מפחיתים גירוי, מונעים הצטברות חיידקים מסביב לכתר, ובכך מסייעים לחניכיים להחלים ומחזירים להן את צבען הבריא. כמובן שיש צורך בטיפול תחזוקתי על ידי שיננית להסרת אבנית ומשקעים מהשיניים.

   כאן מטפחים חיוך בריא

   תופעות של נסיגת חניכיים נובעות בדרך כלל מגורמים כגון גיל וגנטיקה אך גם מטיפול לא נכון בשיניים ובחניכיים. לצד פתרונות אסתטיים מתקדמים של טיפול חניכיים נפוחות אנו מעודדים את מטופלינו לבקר ביקורים סדירים אצל השיננית לטיפולים שגרתיים שוטפים על מנת כדי להימנע מהגעה למצבים קיצוניים בהם נדרש טיפול חניכיים מורכב יותר לצורך טיפול במחלת  החניכיים, מטופלי המרפאה מודים לנו על כך.

   סובלים מבעיות נפיחות בחניכיים וכאב? רוצים לרענן את החיוך לאסתטיקת הפה? מעוניינים במידע נוסף על דרכי טיפול חניכיים ממומחית חניכיים מובילה בתחום?

   מאמרים בנושא שיכולים לעניין אתכם