מרפאת שיניים דוקטור רוני אמיד

למידע נוסף וקביעת תורים

השאירו פרטים ונשמח לעמוד
לשירותכם בהקדם!

  חייגו אלינו צור קשר ווטסאפ

  טיפול שורש

  טיפול שורש

  טיפול שורש במרפאת ד"ר רוני אמיד

  טיפול שורש הוא למעשה טיפול הנדרש כאשר עששת חודרת את שכבות האמייל ודנטין השן ומגיעה אל מוך השן. במקרים בהם מוך השן עדיין חי הטיפול יעשה תחת הרדמה מקומית ולאחר צילום רנטגן במרפאה, אך קיימים מספר סוגי פתרונות.

  בביצוע טיפול שורש ע"י מומחה לטיפולי שורש ולא ע"י רופא שיניים כללי הטיפול הינו מקצועי ומיומן גם במקרים של שיניים בעייתיות בעלות אנטומיה חריגה או תעלות מסויידות וישנם סיכויים גבוהים יותר להצלחת טיפול השורש.

  4 סיבות למה כדאי לבצע טיפול שורש במרפאתנו:

  1. מומחה לטיפולי שורש במרפאתנו מבצע את טיפול השורש בעזרת מיקרוסקופ. תרומת המיקרוסקופ חשובה ביותר היות ובאמצעותו ניתן לזהות תעלות נוספות חסומות או סדקים, אותם לא ניתן היה לזהות בדרך אחרת או בעין בלתי מזויינת.
  2. בעת ביצוע טיפולי שורש מורכבים ומסובכים ישנם סיכויים טובים יותר למומחה להצליח בטיפול על מנת להימנע מחזרה מיותרת וביצוע חידוש טיפול שורש בפעם נוספת.
  3. במרפאתנו מתבצעת בקרה כפולה על איכות הטיפול ע"י שיתוף הפעולה ההדוק עם הרופא המשקם והתוצאה מאפשרת שקט נפשי, בטחון בתוצאות טיפול השרש ואיכות מכסימלית.
  4. הקנית בטחון מרבי בתוצאות הטיפול יחד עם רמת סטריליות גבוהה החשובה להצלחת הטיפול. כתוצאה מהקפדת המומחה במרפאתנו על עבודה עם סכר גומי.

  טיפול שורש מבוצע במקרים בהם מעוניינים להציל שן שנפגעה כתוצאה מחוסר הקפדה על היגיינת הפה, הזנחה או חבלה שיצרה דלקת. אצלנו, במרפאת ד"ר רוני אמיד יודעים היטב לטפל בכל בעיה, מהשורש.

  מהו טיפול שורש?

  טיפול שורש הוא הליך בו מתבצעת המתה של פנים השן תוך סילוק כל החומר החי שבתוכה, כל זאת לצד שמירה על צורתה ושלמותה החיצונית.
  לאחר צילום רנטגן ובדיקת מצב השן, על ידי רופא שיניים מומחה לטיפולי שורש, ואחרי מתן אבחנה מדויקת כי אכן קיים צורך בטיפול פולשני, מתבצע הטיפול בשלושה שלבים:

  1. פתיחת השן והסרת העששת
  2. סילוק החומר החי ברקמת השן (מוך השן) וניקוי תעלות השורש
  3. אטימה וסגירת השן

  שלבים אלו אורכים לעיתים מספר פגישות ולעיתים מסתיימים בעת טיפול אחד בלבד, על פי שיקול דעתו של המומחה ובהתאם למצב השן. במידה והטיפול מבוצע במספר פגישות, תבוצע סתימה זמנית לאחר ניקוי העששת והתעלות ובהמשך, לאחר שהשן זוכה לזמן החלמה ראשוני, מוסרת אותה סתימה זמנית ומוחלפת במבנה ובכתר קבוע השומר ומגן עליה מפני עששת ושבירה.

  מתי יש צורך בטיפול שורש?

  טיפול שורש הינו טיפול חלופי לעקירה כאשר השן מאד חולה. הטיפול מתבצע כאשר קיימת עששת חמורה שהוזנחה זמן ממושך והובילה להיווצרות חיידקים שגרמו לריקבון והרס של השן. כמו כן, ייתכן מצב של דלקת הגורמת לאיבוד העצם סביב קצה השורש, עד למצב בלתי הפיך בו נדרש טיפול שורש בניסיון להימנע מעקירת השן. לעיתים נוצר צורך בטיפול שורש עקב פגיעה בשיניים כתוצאה מנפילה או פגיעת כדור במשחקי ילדים, חבלה אשר עלולה להוביל לדלקת ומשם לצורך בטיפול מיידי.

  מדד כאב

  טיפולי שורש בהיותם טיפולי שיניים מורכבים יחסית, מלווים בחשש גדול של המטופלים. אך חשוב לדעת – טיפולי שורש נעשים תחת הרדמה מקומית ולכן, במידה ובחרתם ברופא מומחה, בעל ציוד מתקדם – הם אינם אמורים לכאוב כלל. לאחר הטיפול עלולה להיווצר תחושת אי נעימות קלה המשתנה מאדם לאדם אך בדרך כלל בחלוף כעשרה ימים, ולאחר שהוצאו העצבים מתוך השן, לא יורגש דבר.

  מומחה לטיפולי שורש

  מומחה לטיפולי שורש – אנדודונט, הינו רופא שלמד והתמחה 4 שנים נוספות מעבר לרופא השיניים הכללי, על מנת להתמקצע בתחום טיפולי השורש. טיפול של רופא מקצועי ומיומן מגדיל משמעותית את סיכויי הצלחת הטיפול ולכן חשוב לפנות למומחה לטיפולי שורש כבר בשלב האבחון. עם זאת, במידה וביצעת טיפול ראשוני כושל במרפאה אחרת, המומחה לטיפולי שורש יהיה לך לעזר על מנת לשקם את הנזק.

  טיפולי שורש במרפאת ד"ר רוני אמיד

  מומחיותנו בתחום טיפולי שורש מביאה עימה שימת דגש גם על שימוש במכשור חדשני ומתקדם הכולל בין השאר מיקרוסקופ אלקטרוני המאפשר למומחה שלנו לצבור נתונים על מצב השן, נתונים אותם היה מתקשה לקבל ללא המכשור הייחודי ובאמצעות כך לקבל החלטות מדויקות יותר לגבי אופן הטיפול והצלחתו.

  הניסיון והאמצעים העומדים לרשות המומחה במרפאת ד"ר רוני אמיד, מסייעים להצלחת הטיפול כבר בפעם הראשונה ומונעים חזרה מיותרת או ביצוע מחודש אשר עלול להיות מסובך יותר. כמו כן, הסטריליות המירבית במרפאה לצד בקרה כפולה על איכות הטיפול, המתאפשרת בשל העבודה המשותפת לצד רופא משקם והאפשרות להתייעצות עם כל אחד מהמומחים בכל רגע נתון, מעניקים נוחות מקסימלית, שקט נפשי וביטחון מהשורש ועד הכתר של כל מטופל ומטופלת.

  מאמרים בנושא שיכולים לעניין אתכם